O mně

Dobrý den, jmenuji se Petr Hlaváček a jsem fotograf z Uherského Hradiště.
Působím především ve Zlínském, Jihomoravském a Olomouckém kraji (Zlín, Kroměříž, Hodonín a vše v okolí), po dohodě přijedu i kamkoliv jinam na Moravě.

Nejraději fotím v přírodě a baví mě zejména portrétní a krajinářská fotografie.
Rád Vám nafotím párové, rodinné či solo portrétní fotografie, svatbu nebo jinou akci / oslavu.

Rád cestuji autem, ale i na kole či koloběžce, se kterými se dostanu i na jinak hůře dostupná krásná místa. Ve volném čase stavím a pilotuji závodní i filmařské drony a letadla, díky kterým pokračuju i tam, kde končí cesta.

Ukázku mé tvorby naleznete na Hlavní stránce, tyto a další fotky jsou pak také roztříděny do kategorií v sekci Galerie.

Do Blogu budu přidávat obsah z vybraných konkrétních focení a pokud si občas rádi prohlédnete mé nové fotografie, můžete mě také sledovat na Instagramu a Facebooku.

Pokud Vás má práce zaujala a chtěli byste využít mých služeb (viz Ceník), na cokoliv se zeptat nebo mi jen tak něco napsat, určitě mě Kontaktujte – budu rád.

ČÍM FOTÍM

Můj první digitální fotoaparát byl v roce 2008 značky Canon, první zrcadlovka Nikon a od roku 2020 fotím na profesionální bezzrcadlovku Sony Alpha A7III se světelnými objektivy s pevným i proměnným ohniskem – aktuálně 14,24,35,50,85 a 28-75mm. V záloze mám druhou bezzrcadlovku stejné značky.
Současná výbava mi kromě skvělého ostření a kresby i v horších světelných podmínkách poskytuje např. i zápis na dvě karty současně, což minimalizuje riziko ztráty dat.
Osvětlovací techniku využívám od značky Godox, letecké snímky a záběry ve 4K kvalitě pořizuji pomocí dronu DJI.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kde je možné fotit?

V současné době je možné focení uskutečnit venku v přírodě, ve Vámi zvolené lokaci nebo třeba i v pohodlí Vašeho domova, pokud máte k dispozici vhodné prostory k focení (mobilní mini ateliér / osvětlení – blesky, stojany mohu přivézt).
Fotím i mimo Zlínský kraj. Cena dopravy mimo Uherské Hradiště viz Ceník .

Kdy je nejlepší čas na focení?

Doporučuji uskutečnit focení nejlépe při západu slunce, tedy začít 1-2h před západem.
Fotím ve všední dny i o víkendech.

Co si vzít na sebe?

Pokud možno se vyhněte výrazným nápisům, značkám, obrázkům a křiklavým barvám, které by odváděly pozornost.
Můžete si vzít i více věcí na převlečení. Na fotografiích vypadají dobře doplňky všeho druhu.
Hlavně si ale vezměte na sebe to, v čem se cítíte dobře.

Co když nevyjde počasí?

V případě nepříznivého počasí se spolu dohodneme na náhradním termínu. Finální potvrzení času, místa a uskutečnění focení proběhne den předem nebo operativně během dne podle předpovědi počasí.

Mohu si vybrat fotografie k úpravě?

Ano, pokud budete chtít, po focení Vám připravím výběr fotografií vhodných k úpravě a podle zmenšených náhledů s vodoznakem si fotky sami vyberete.
Vybrat si můžete libovolný počet – pokud vyberete nižší počet než kolik je fotek v objednaném balíčku, zbývající fotky vyberu já. Za příplatek si po domluvě můžete vybrat i další fotky nad rámec balíčku a to i dodatečně – fotografie (které Vám zašlu jako zmenšené náhledy) budu uchovávat v původní plné kvalitě nejméně měsíc od zaslání upravených fotografií.
Výběr probíhá přímo na těchto stránkách v neveřejné zaheslované galerii, na kterou obdržíte odkaz. Jednoduše označíte fotky k úpravě, tlačítkem svůj výběr odešlete a je to 🙂

Za jak dlouho obdržím fotografie?

Upravené fotografie se snažím zasílat nejpozději do 4 týdnů od focení nebo od zaslání Vašeho výběru fotografií (pokud si budete chtít zvolit fotografie k úpravě z náhledů sami). Většinou však rychleji, podle aktuální vytíženosti.
Vyhrazuji si právo dobu dodání v případě mimořádné události (nemoci, živelné pohromy apod.) prodloužit na nezbytnou dobu.
Fotoreportáže (akce, festivaly, konference) nenáročné na retuš a úpravy běžně týden, za příplatek je možné dodat expresně i do 24hod – řešeno individuálně.

Budou fotografie zveřejněny?

S Vaším souhlasem rád použiju mé oblíbené fotografie k rozšíření portfolia. Není to však podmínkou a pokud si zveřejnění fotografií nepřejete, stačí mě o tom informovat.

Co když se nám / Vám fotografie smažou nebo se něco pokazí?

Ztráta dat je noční můra každého profesionálního fotografa (nebo by alespoň měla být) a proto se jí snažím v maximální možné míře předcházet.
V první řadě používám fotoaparát, který ukládá fotky na dvě paměťové karty současně, takže už při samotném focení vzniká první záloha. Během focení mám k dispozici i druhý záložní fotoaparát a několik objektivů, abych mohl pokračovat ve focení i při případné závadě na prvním foťáku.
Po focení jsou následně fotografie dále zálohovány na dva pevné disky a také na cloudové úložiště na jiné fyzické lokaci.
Nenávratné smazání fotek je tak u mě velmi nepravděpodobné a ještě se mi to nestalo. Pokud by k tomu přece jen došlo, bude Vám samozřejmě vrácena celá zaplacená částka včetně rezervačních poplatků nebo po vzájemné domluvě uskutečníme náhradní focení v novém termínu.
Pokud si smažete fotky Vy, zdarma Vám je opakovaně zašlu (zaslané upravené fotografie ve formátu JPG budu uchovávat řádově několik let).

Mohu fotografie reklamovat?

Reklamovat je možné např. nesprávně zaslaný počet fotografií (některá chybí), jiné upravené fotografie než byly Vámi zvoleny (mohu se splést), chybějící úpravy na kterých jsme se předem domluvili (např. černobílá verze fotografie) apod.
Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.
Vlastní vzhled a případná nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci.

Fotíte TFP?

Občas ano. Můžete mi poslat svou představu s odkazem na portofolio a pokud mě nabídka nebo např. zajímavý nápad zaujme a budu mít čas fotit, ozvu se.

Co když mám další otázky?

Napište, odpovím co nejdříve 🙂